Eszközfejlesztés és korszerűsítés az Orlai ház könyvtárában

Az új bútorzat – különösen a gyermek részlegen – a színek megjelenésével és változatosságával azt a célt szolgálja, hogy felkeltsük kis olvasóink figyelmét: a narancs, a kék, a zöld fokozza az agyi kreativitást, a produktivitást és a tanulási kapacitást is. Beszerzésre került egy 2 részből álló színes, puha játékszőnyeg is, illetve várjuk a szállítását gyermek székeknek és asztaloknak még. A felnőttek esetében a komfort érzetet kívántuk javítani a fotelek, irodai székek és függönyök beszerzésével és gyarapításával. Szerettük volna a jó itt lenni, jó ide betérni érzését közvetíteni mind a fiatalabb, mind pedig a felnőtt korú látogatóink számára. Nagy problémát jelentett eddig a könyvek raktározásának kérdése is. Az épület emeleti része statikailag több terhelést már nem bír el, így a földszinti felnőtt részlegbe vásárolt új polcrendszer a már meglévőkkel kiegészítve lehetővé tette azt, hogy a padlótól a plafonig tárolni tudjuk a könyveket, így nyerve újabb teret a raktározás számára. Ezen felső polcok eléréséhez pedig szükségünk volt egy gurulós létrára is. Az eszközt kizárólag munkatársaink használják, a raktározási rész kezdete látogatóink számára feltüntetésre is került, vendégeink szem-és karmagasságig válogathatnak önállóan kínálatunkból. Ezek a raktári könyvek korábban az emeleten foglaltak helyet. A könyvtár munkatársainak munkáját is meg tudtuk az által gyorsítani, hogy nem kell felfáradniuk a kért könyvekért, hanem egyből kéznél vannak. Az intézményi munkát segíti továbbá egy új színes fénymásológép is. A korábbi emeleti olvasótermet is sikerült kiürítenünk, melyben a „Petőfi emlékszoba” kap helyet még idén, szintén a Nemzeti Kulturális Alap támogatásának köszönhetően, melyet ez úton is hálásan köszönünk!

Tételes bútor és terméklista:
10 db zöld színű könyvespolc
12 db savaria bükk színű könyvespolc