Országos Könyvtári Napok – Bartyik Gitta előadása

Az Országos Könyvtári Napok keretében 2024. október 3-án „A mesék áldásos hatásai az életre” címmel Bartyik Gitta meseterapeuta tartott előadást az Orlai házban. Kifejtette, 2012-ben kezdett el mesekutatással foglalkozni, és megdöbbent, hogy azoknak milyen sok áldásos hatásuk van, eddig 31-et gyűjtött össze. Hangsúlyozta, minden élethelyzetre van megfelelő mese, ha ezt megtaláljuk, segít a probléma leküzdésében. A mese lényege, hogy azt mondják, mesélik.
Az előadó hangoztatta, a mese fejleszti – például – a képzelőerőt, az anyanyelvi készséget, a beszédmegértést, az olvasási készséget, a szövegértést, a gondolkodást, a figyelmet. Az érzelmekre is jó hatással van, erősíti a kötődést, fejleszti az érzelmi intelligenciát, növeli az önbizalmat, oldja a szorongást. Továbbá ismeretet közvetít, erősíti az immunrendszert, optimizmusra nevel, cselekvésre motivál és segíti a személyiségfejlődést.

okn-10-03-01

kép 5 / 6