Óvoda-nap – április 21. – tematikus ajánló

Az első óvodát Fridrich Fröbel, egy német pedagógus létesítette 1837-ben, aki felismerte az iskolába járás előtti nevelés fontosságát. Eredeti elnevezése „Gondozó-, Játék- és Foglalkoztató Intézet” volt, melyet három év múlva neveztek át óvodának.

Az első magyarországi óvodát, melynek korabeli elnevezése kisdedóvó volt, 1828-ban nyitotta meg Brunszvik Teréz, akinek teljes neve gróf korompai Brunszvik Teréz Jozefa Anna Johanna Alojzia volt. Az alaptőkét saját értékei eladásából szerezte, helyszínéül édesanyja budai házát választotta, és Angyalkertnek nevezte el.

Eleinte sokan furcsálották azt a meggyőződését, miszerint a gyermekek nevelését két-három éves korban kellene elkezdeni, mivel az ekkor tanultak egész életükre rögzülnek, de hamarosan a kisdedóvó hihetetlenül népszerű lett kisgyermekes szülők körében. Brunszvik Teréz élete végéig összesen 80 óvoda alapításában segédkezett.

Az Óvoda-napon Fridrich Fröbel 239. születésnapjára emlékezve ünnepeljük az óvodákat, és köszönjük meg az óvónénik, óvóbácsik, dajkák áldozatos és kitartó munkáját!

Scroll to Top