Február 27., az idegenvezetők napja – tematikus ajánló

Az idegenvezetőknek elképesztően változatos feladataik vannak: miközben próbálják minél érdekesebben ismertetni a rájuk bízott pihenni vágyókkal a helyi kulturális, történelmi és művészeti nevezetességeket, állandóan figyelniük kell, nehogy valaki lemaradjon a csoportból, vagy kifussanak az időből és bezárjon a múzeum.

Számukra a legfontosabb tulajdonság a rugalmasság, mert minden csoport más és más, és egy idegenvezetőnek gondoskodni kell arról, hogy mindenki jól érezze magát és láthassa azt, ami érdekli.

Munkájuk során sokszor kerülnek váratlan helyzetbe, legyen szó forgalmi dugóról, vagy esetleg egy komolyabb balesetről.

Ünnepeljük őket ezekkel a gyönyörű országokat bemutató útikönyvekkel az Idegenvezetők napján.